Pomohou Severočechům.cz ve volbách dohody s Romy?

čtvrtek 16. říjen 2008 10:07

Něco za něco. Staré známé heslo a pragmatický přístup, na který v předvolební kampani krajských voleb vsadili Severočeši.cz. Své pohnuty ani nezastírají. Do kampaně napumpovali až sto milionů korun a pro svůj úspěch jsou ochotni udělat vše. Pro krajské volby zvolili severočeši model, který se jim osvědčil již v předchozích komunálních volbách v Mostě. Je zapotřebí se dohodnout s místním romským bossem. Za vysokou volební účast a správně zaškrtnutá jména je pak čekají tučné prebendy. Například v Chomutově se dohoda mezi Romy a kandidáty uvedené strany údajně zrodila. Naše romské spoluobčany tak prý čeká přednostní přidělování bytů a tučné dotace pro podnikání.

A co vlastně ještě dostanou Romové za to, že jejich volební hlasy vynesou do patřičných pozic kandidáty této nové politické strany? Mělo by jít o celý balík výhod, které se umně zaobalí do programu asimilace, tedy přizpůsobení romského etnika. Písemné smlouvy na to pochopitelně neexistují, ale jedná se údajně o rozsáhlé dotace pro podnikání místních bossů, převody bytových jednotek do osobního vlastnictví v Chomutově, odpouštění dlužného nájemného a poplatků za služby spojené s užíváním bytů a samozřejmě určité zakázky kraje pro romské podnikatele.  

Volební výsledek se má stát pak motivací pro romské bosse. Když se zadaří, tak jejich rodiny dostanou výhodné smlouvy na byty v centru města. Letošní krajské volby tak do značné míry naznačí, zda se na severu Čech zrodí nová městská „elita“. 

Tento pragmatický přístup však není žádnou novinkou. Jistě si všichni pamatují, jak v Mostě při posledních komunálních volbách doprovázeli tamní romští bossové své ovečky zpracované účelovou agitací a dárky až k urnám. A výsledek? Od dob totality poprvé mezi místními Romy takřka stoprocentní účast. Samozřejmě ve prospěch Mostečané Mostu – nyní Severočeši.cz. 

Více podrobností se dozvíte na stránkách www.alternativa4e.cz

 

Jaroslav Říha

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Jaroslav Říha

Jaroslav Říha

Budu psát o politice a současném dění v Chomutově. Budu psát věci, které se mi líbí a nelíbí. Ekologie, ekonomika, efektivita, etika, to jsou hesla našeho sdružení a o tom budu také psát

Jsem ekologický aktivista. Neustoupil jsem před bolševikem, neustoupím ani před novými vykuky, kteří se nás snaží ohlupovat. Jsem zakládající předseda nového chomutovského sdružení Alternativa4e.cz. Zároveň jsem také aktivní člen Klubu vojenské historie, organizátor akcí Řopík a podobně.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy