Jak kauzy Zelených hýbou Chomutovem aneb Kulínský II?

středa 15. říjen 2008 09:17

Chomutov má před Českou republikou z ostudy kabát. Na veřejnost totiž jako ze smrdutého rybníku vyplouvají informace o tom, jak si poslanec Strany Zelených Přemysl Rabas počínal v Podkrušnohorském zooparku a na místní politické scéně. Nepohodlné kritiky vyštípal ze strany, v zooparku si hospodařil podle svých pravidel a korunku všemu nasadil, když se zjistilo, že se svým velkým kamarádem Romanem Pislcejkem brali místní Jezdecký oddíl jako to nejlepší místo na shánění dívek na o dost důvěrnější, než pracovní nebo oddílové vztahy. Tak si říkám, zda Chomutovu  a Zeleným nehrozí ostudná kauza Kulínský II.  

Jasně. A máte důkazy? Jako kdybych tu větu slyšel. Ano. Máme. Za každým ze svědectví stojí člověk, který zveřejnil své jméno a ve většině případů dokonce i svojí podobu. Informace o praktikách Přemysla Rabase tak přesně zapadají do mozaiky, kterou svými svědectvími sestavili různí chomutovští občané. Od stranických kolegů Rabase ze Strany Zelených, přes jeho bývalé spolupracovníky a lidi, kteří s ním přišli obchodně do styku.

Své by o tom mohl vyprávět například doktor Jiří Roth, který na základě zjištěných hrubých nedostatků v hospodaření zooparku hlasoval pro odvolání svého stranického kolegy Rabase z funkce ředitele. Následně pak musel ze strany odejít. Stejné zkušenosti má i bývalý člen Zelených Milan Kulík. Jako předseda revizní komise chtěl doložit účty o tom, jak Rabas a Džamila Stehlíková vyúčtovali předvolební kampaň. Pana Kulíka vyloučili. Ze zooparku musel za proslulé éry ředitelování Přemysla Rabase odejít také Čestmír Krob. Chtěl totiž zavést evidenci čerpání pohonných hmot.

Bývalý člen Strany Zelených Pavel Říha zase upozornil na to, že Rabas a Stehlíková manipulovali členskou základnou a volebními lístky. Ze strany byl odejit.  Na dvojici světáků Rabas a Pislcejk pak narazila i Radka Tykalová, která měla v Jezdecké oddíle při zooparku ustájeny koně. S panem Pislcejkem měla několik výstupů. Nelíbilo se jí, že se falšovaly smlouvy, existovaly dvojí ceny, koně se vedly v evidenci dvakrát. Mnozí majitelé koní odešli raději jinam.

Zřejmě nikdo se ale již dnes nedozví, zda to nebylo i kvůli tomu, jak potvrdila Radka Tykalová, že vedoucího dětského jezdeckého oddílu pana Romana Pislcejka a Přemysla Rabase zajímaly víc než koně dívky a ženy, které o koně chodily pečovat.    

Více podrobností se dozvíte na internetových stránkách www.alternativa4e.cz

 

Jaroslav Říha

N.D.********21:0915.10.2008 21:09:41
NULISouhlasím s panem Hejnou,18:3915.10.2008 18:39:39
seniorPro hj15:0015.10.2008 15:00:05

Počet příspěvků: 4, poslední 15.10.2008 21:09:41 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.

Jaroslav Říha

Jaroslav Říha

Budu psát o politice a současném dění v Chomutově. Budu psát věci, které se mi líbí a nelíbí. Ekologie, ekonomika, efektivita, etika, to jsou hesla našeho sdružení a o tom budu také psát

Jsem ekologický aktivista. Neustoupil jsem před bolševikem, neustoupím ani před novými vykuky, kteří se nás snaží ohlupovat. Jsem zakládající předseda nového chomutovského sdružení Alternativa4e.cz. Zároveň jsem také aktivní člen Klubu vojenské historie, organizátor akcí Řopík a podobně.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy