Jaký zisk čekají Severočeši.cz od krajských voleb?

úterý 14. říjen 2008 09:53

Krajské volby se blíží, ostré polemiky gradují a hodí se každý způsob, jak oslovit voliče a zlákat je na svoji stranu. Nejinak je tomu i na severu Čech. Nelze si nevšimnout desítek billboardů, které lemují silnice v našem kraji. Sloganem: „Co jiní rozkradou, my rozdáme“ se naši severočeši v čele s Jiřím Zelenkou snaží nastavit jinou politickou laťku. Je tomu ale opravdu tak? Vždyť kandidátku tohoto nového politického subjektu tvoří pel-mel lidí různých politických názorů, ambicí a minulostí.

S rádoby novým politickým stylem ale vyvstává několik zásadních otázek. Jak budou například hlasovat noví straničtí kolegové komunisté o církevních záležitostech? Budou zajedno s křesťanskými demokraty? Jak si poradí pravicově smýšlející politici ODS s představami sociálních demokratů o široké záchytné sociální síti? To nemůže fungovat. Lídr tohoto nového uskupení ing. Jiří Zelenka obhajuje tuto širokou názorovou pestrost tím, že je mu jedno, kdo přijde s dobrým nápadem, či řešením problému.

Severočeši chtějí nastavovat systém tak, aby se nedalo krást, aby vše bylo průhledné, kontrolovatelné. Slova a činy se ale bohužel liší. Sám šéf severočechů má totiž máslo na hlavě. Například již v roce 2005 uzavřel s městem smlouvu o výpůjčce pozemků v centru města za účelem zřízení parkovacích míst. To vše u objektu, který vlastnil a pronajal bance. Téže bance také za tučné příjmy pronajal zmíněné parkoviště. Tímto způsobem si průhlednost, kontrolovatelnost a boj proti korupci rozhodně nepředstavuji.

Nejinak je tomu údajně i s členku ODS na mostecké radnici a současnou jedničku Severočechů.cz Hanu Jeníčkovou v souvislosti s kauzou pozemků pro firmu Nemak. Na konci série podivných rozhodnutí, nečekaně navýšených finančních požadavků a dotací z vládních rezerv bylo vyplaceno oproti původním 83 milionům korun rovných 260 milionů korun.

To ale zjevně nyní nikoho nepálí. Sami severočeši pilně přemýšlejí, jak volby vyhrát. Před dvěma lety v Mostě zvolili taktiku masivního rozdávání dárků. Voliče lákali na slosování osobních automobilů, rozdávání počítačů nebo tisícikorunových poukázek. Nyní chce sdružení do kampaně prý napumpovat tolik peněz, kolik je potřeba pro vítězství. Objevují se odhady, že by mohlo jít o částku až sto milionů korun. A kdo peníze dá? Podnikatel Zelenka a sponzoři. Podnikatelé ale bez zisku peníze nepůjčují. To není charita. Celkem logicky je budou chtít zpět, a to s pořádnými úroky. Je nasnadě se tedy zeptat, pro koho by v případě volebního vítězství Severočeši.cz pracovali?  

Další podrobné informace naleznete na stránkách www.alternativa4e.cz

Jaroslav Říha

ian.wagnerEvropská komise21:4214.10.2008 21:42:50

Počet příspěvků: 1, poslední 14.10.2008 21:42:50 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Jaroslav Říha

Jaroslav Říha

Budu psát o politice a současném dění v Chomutově. Budu psát věci, které se mi líbí a nelíbí. Ekologie, ekonomika, efektivita, etika, to jsou hesla našeho sdružení a o tom budu také psát

Jsem ekologický aktivista. Neustoupil jsem před bolševikem, neustoupím ani před novými vykuky, kteří se nás snaží ohlupovat. Jsem zakládající předseda nového chomutovského sdružení Alternativa4e.cz. Zároveň jsem také aktivní člen Klubu vojenské historie, organizátor akcí Řopík a podobně.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy